5. ples Tenisové klubu

Pre tenistov skončil ďalší tenisový rok. Aký bol? Už tradične si na túto otázku tenisti z Kysuckého Nového Mesta odpovedali na 5.Plese Tenisového klubu, ktorý sa konal 25.novembra. Hojná účasť rodičov, hráčov a priateľov klubu sľubovala dobrú náladu, zábavu a družné rozhovory. Ples zahájil svojim príhovorom a prípitkom predseda klubu Mgr.Janíček Igor. Prvé tanečné kolo roztancovalo všetkých prítomných. V oficiálnej časti plesu bolo stručné zhodnotenie sezóny 2006 a slávnostné vyhlásenie najlepších družstiev a tenistov klubu. Zo stručnej bilancií úspechov družstiev a jednotlivcov sme sa dozvedeli z úst Ing.Drexlera Rudolfa, člena výboru klubu, že v súťaži družstiev mal TK 10 družstiev. Z 10 družstiev zvíťazili štyri družstva svoje triedy a vybojovali si postup do vyššej súťaže. Do I. triedy postúpili Muži „A“ a mladší žiaci, do II. triedy postúpili muži „B“ a staršie žiačky. Z I. triedy si svojím druhým miestom dorastenci „A“ vybojovali postup medzi najlepších 8 družstiev na majstrovstva Slovenskej republiky, kde skončili na peknom 6.mieste. Chlapci opäť ukázali, že v tomto ročníku patria medzi slovenskú špičku. Práve týmto úspechom sa družstvo dorastencov v zložení Peter Bača, Michal Stanko, Matúš Mydla, Michal Bača, Matej Dolinay, Boris Drexler stali najlepším družstvom Tenisového klubu Kysucké Nové Mesto na rok 2006. Za výborný výsledok v celoštátnej súťaži Detský Davis Cup a Fed Cup s Nadáciou SPP bolo ocenené aj družstvo chlapcov v zložení Michal Hozák, Radovan Belák, Matúš Ševčík, Jakub Behúň a Dominik Poštek. V celoštátnom finále skončili na 10.mieste. Klub nezabudol ani na tých najmenších a bronzové medaile odovzdal aj hráčkam do 7 rokov Janíčkovej Laurike, Knihovej Lucke a Kuriakovej Janke, ktoré sa tesne pred plesom vrátili z regionálneho kola Detského Fed Cupu, kde pri svojom prvom štarte skončili na 3.mieste. Záver oficiálnej časti končil vyhlásením tenistu roka. V tomto roku si svojimi výkonmi titul vybojoval Peter Bača. Na 2.mieste skončil Matej Dolinay a tretí Michal Bača. Za 2.miesto v celoslovenskej súťaži rozhodcov 3.triedy, sa stal rozhodcom klubu roku 2006 Bc.Palica Milan. Všetkým oceneným športovcom pogratuloval primátor mesta Ing.Bc.Očko Milan a predseda klubu Mgr.Janíček Igor. V príhovore primátor mesta ocenil prácu klubu, výsledky hráčov a vzornú reprezentáciu mesta. Poprial všetkým hráčom do ďalšej sezóny veľa zdravia a športových úspechov. Po zhodnotení sezóny pokračoval ples tanečnými kolami až do ranných hodín, kde sa pri odchode všetci rozlúčili spevom.