Úspech najmladších v Žiline

V dňoch 12. a 13. septembra sa na dvorcoch TK Žilina uskutočnilo regionálne kolo detského Davis Cup a Fed Cup 2009. Aj v tejto súťaži mali zastúpenie hráči z TK Kysucké Nové Mesto. Chlapci v zložení Šimon Ševčík, Adam Behúň,Benjamín Vlček a Rastislav Kruták prišli do Žiliny s cieľom postúpiť na celoslovenské finále do NTC v Bratislave.
V prvom kole sa stretli s družstvom zo Zvolena B, chlapci Š.Ševčík,A.Behúň,B.Vlček a R.Kruták postupne vyhrali svoje zápasi ako aj štvorhru a jednoznačne zvíťazili 5/0 čím sa posunuli do semifinále.
V ňom sa stretli s chlapcami zo Zvolena A, ktorých cieľom bol takisto priamy postup z finálovej pozície.Po úvodných dvojhrách bol stav vyrovnaný 1/1 keď jeden bod získal Š.Ševčík.Do veľmi dôležitej štvorhry nastupovali Š.Ševčík a A.Behúň.Chlapci nezačali šťastne a v úvode zápasu prehrávali.Zodpovedným prístupom však otočili nepriaznivý stav a získali dôležitý druhý bod.Chlapcom na postup do finále chýbal už len jeden bod.O ten bojovali Adam Behúň a Šimon Ševčík. Adam podľahol staršiemu súperovi 6/4 ,Šimonovi sa však podarilo otočiť nepriaznivý začiatok zápasu do víťazneho konca a posunúť tak družstvo do finále.
Vo finále sa stretli s domácimi chlapcami zo Žiliny, ktorí mali tiež vysoké ambície na postup z prvého miesta.Tých sa však museli rýchlo vzdať, ked v úvodných dvojhrách naši chlapci Šimon a Adam, z ktorých spadla povinnosť postupu rozbili súperov v krátkom čase rovnakým výsledkom 6/0 a ani následnou štvorhrou nedali súperovi šancu a posunuli družstvo k celkovému víťazstvu v regionálnom kole. Celému družstvu chlapcov Šimonovi Ševčíkovi, Adamovi Behúňovi,Benjamínovi Vlčekovi ,Rastislavovi Krutákovi gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom finále, kde sa náš klub prebojoval už 5 krát po sebe !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *