Matúš Ševčík vybojoval dve medaile na Majstrovstvách SR v Košiciach !

V dňoch 23.1.2010 až 26.1.2010 sa v Košiciach na dvorcoch TK Mladosť Košice konali Majstrovstvá Slovenskej Republiky mladších žiakov na ktoré sa nominoval aj náš zástupca Matúš Ševčík z TK Kysucké Nové Mesto.
V prvom kole nastúpil Matúš proti A.Kočišovi z TK Baník Prievidza.Od úvodu sa trápil a nevedel sa dostať do tempa, postupne sa však rozohral a zvíťazil 6:4 6:1.
V druhom kole sa stretol s nasadením D.Hrunčákom z TK Slovan Bratislava, s ktorým mal negatívnu zápasovú bilanciu.Prvý set prehral hladko 0:6 a všetko nasvedčovalo tomu, že Matúš skončí pred dverami štvrťfinále.Od druhého setu však nastúpil bez rešpektu a agresívnou hrou dokonale otočil stav stretnutia ,keď vyhral 0:6 6:1 6:1 a postúpil tak do štvrťfinále MSR.
O postup do semifinále ho čakal boj s domácim nasadeným hráčom R.Turzákom(TK Mladosť Košice).V tomto zápase sa Matúš od začiatku koncentroval a výborným výkonom zdolal súpera 6:4 6:0 a ocitol sa tak v semifinále MSR.
V semifinále už nestačil so silami na D.Brnu z TC EMPIRE Trnava a prehral po výbornej nátlakovej hre 1/6 4/6 a obsadil tak krásne 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej Republiky.

Vo štvorhre nastúpil so svojim priateľom Tomášom Líškom z TK Baník Prievidza.V prvom kole si hladko poradili so svojími súpermi 6/0 6/2.O postup do semifinále sa postarala nehoda súpera, keď museli predčasne skrečovať nasledujúci zápas.
O postup do finále sa stretli s dvojicou L.Kleinom a O.Blaškom.V prvom sete prehrali 3:6 , druhý set vyhrali 6:4 a vynútili si tak supertiebreak.V ktorom preukázali viac odvahy a bojovnosti ako súper a vyhrali 11:9.Dostali sa tak do finale MSR.
Vo finále sa postavili proti D.Brnovi a R.Turzákovi ktorým podľahli 6:3 6:2. a obsadili tak krásne 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej Republiky.

Matúšovi ďakujeme za skvelú reprezentáciu nášho klubu a gratulujeme k úspechu.TK KNM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *