2. MIESTO na Slovensku v suťaži detský Davis CUP !

Chlapčenské družstvo deti TK Kysucké Nové Mesto ktoré sa kvalifikovalo do Slovenského finále v Bratislave senzačné vybojovalo 2. MIESTO.A to ešte chlapci boli veľmi blízko celkovému víťazstvu keď vo finále prehrali len najtesnejším rozdielom. O tento historický najlepší úspech družstiev TK KNM sa postarali chlapci Šimon Ševčík, Adam Behúň, Benjamín Vlček a Rastislav Kruták.

 O postup medzi najlepších 12 družstiev v SR sa postarali na regionálnom kole tejto súťaže v Žiline. Odtiaľ už putovali priamo do Národného Tenisového centra v Bratislave kde sa konalo celoslovenské finále .V piatok 2.10.2009 po slávnostnom zahájení naši chlapci čakali na svojho súpera TK Spišská Nová Ves ktorý porazil v predkole TK Sláviu STU Bratislava.

V úvodnom zápase nastúpil Adam Behúň proti jednotke z TK Spišská Nová Ves. Adam nezachytil úvod zápasu a podľahol svojmu súperovi 6/1.V druhom stretnutí sa stretla naša jednotka Šimon Ševčík proti Spišskej dvojke a po veľmi zodpovednej hre zvíťazil 6/2 a vyrovnal tak stav stretnutia na 1:1.Do štvorhry nastúpili chlapci Šimon a Adam bez rešpektu zo súpera čo sa prejavilo aj na dvorci, boli zohratí výborne sa dopĺňali a vyhrali dôležitý druhý bod. Stretnutie sa dohrávalo v Sobotu zápasmi jednotiek tímov, Šimon začal veľmi koncentrovane a v úvode zápasu viedol. Súperovi sa podarilo dotiahnuť, záver však patril nášmu zverencovi ktorý zvíťazil 6/4 a posunul tím do semifinále MS.V dohrávanom zápase nastúpil Benjamín Vlček. Podľahol síce skúsenejšiemu súperovi 6/3 ale predviedol pekný výkon.

V semifinále sa naše družstvo stretlo z favorizovanými Piešťanmi. V prvom zápase podľahol Adam Behúň po výbornom výkone staršiemu súperovi 6/3.V druhom zápase Šimon Ševčík porazil svojho súpera presvedčivo 6/2 a podobne ako v piatok vyrovnal stav stretnutia na 1-1.V štvorhre chlapci opäť ukázali svoju zohratosť a vyhrali 6/3.O rozhodujúci bod duelu sa postaral Šimon víťazstvom nad Piešťanskou jednotkou 6/4,TK KNM sa tak ocitlo vo finále. V piatom zápase nastúpil Rastislav Kruták no napriek zodpovednému prístupu podľahol súperovi 6/3.

V nedeľu nastúpili zverenci TK KNM vo finále proti TK Akademik Košice. V úvodnom duely prehral Adam so svojim súperom z Košíc 6/1 ale Šimon vzápätí porazil Košickú dvojku 6/3 a opäť vyrovnal na 1-1.V štvorhre sa bohužiaľ nezopakoval scenár z predchádzajúcich dni a po ťažkom boji chlapci tesne prehrali 6/7.Proti sebe sa postavili jednotky tímov, náš Šimon Ševčík dokázal odolat tlaku atmosfery v NTC a opäť zvíťazil nad svojim súperom 6/3. Stav stretnutia bol znova vyrovnaný na 2-2.V rozhodujúcom zápase Adam Behúň podľahol svojmu súperovi po ťažkom boji 5/7 keď nám stačila jedna lopta k celkovému víťazstvu. Chlapci nám urobili veľkú radosť, dokázali že patria k absolútnej slovenskej špičke. Cely tím v zložení Šimon Ševčík, Adam Behúň, Benjamín Vlček a Rastislav Kruták si zaslúžia naše uznanie a pochvalu. Chlapci gratulujeme !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *